כדאי וקל לטפל בעור הבטני לאחר לידה

 

פורסם באתר מאמאליידיג:

 

http://www.mamaleidig.com/%D7%9B%D7%9A-%D7%AA%D7%98%D7%A4%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%91%D7%98%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99-%D7%9C%D7%99%D7%93%D7%94/

 

 

העור הרפוי בבטן לאחר הלידה הוא תוצאה מהירידה בנפח הבטן לאחר הלידה. בממוצע השרירים והעור התארכו במהלך ההריון בכ15 ס"מ לאורך וכמובן גם בכמה סנטימטרים לרוחב הגוף.

במהלך חודשי ההריון נשים עולות במשקל באופן טבעי ומתבקש. גדילת הרחם במהלך 9 חודשי ההריון, עלייה בנפח הדם, הצטברות נוזלים וכן לעתים גם תיאבון מוגבר (בעיקר בשני השלישים האחרונים) גורמים לעלייה במשקל במהלך ההריון. כל אלו מביאים לכך שלאחר הלידה אנו נותרות עם כמה ק"ג עודפים, שבאים לידי ביטוי בעיקר באזור האגן המתרחב והבטן שהופכת משתפלת. מדובר בתופעה טבעית ומתבקשת שרק מעידה על האופן החיובי שבו הגוף הגיב להריון. 

 

נשים רבות מתקשות לחזור למשקל הקודם לאחר הלידה ונותרות עם תוספות לא רצויות של שומן עודף באזורים שונים בגוף.  כדי לחזור למשקל של לפני ההריון הקפידי על תזונה עשירה בחלבון רזה כדי לבנות שריר. פעילות גופנית מתאימה בונה ומחזקת את שרירי הבטן ומיצבת את מפרקי האגן והירך. זה חשוב לא רק למראה מהודק אלא גם ליציבה טובה ופחות כאבי גב.

 

כדאי לעזור לעור להתחדש ולשפר את המראה בעזרת עיסוי.

אפשר גם לעשות עיסוי עצמי בבית. פעם או פעמיים ביום.

לצפיה בסרטון

 

השתמשי בשמן טבעי (שמן שקדים, זרעי ענבים וכדומה). אפשר להוסיף תמצית ריח ארומתרפית בניחוח האהוב עליך. תוספת ויטמין E לשמן או בנטילה בבליעה יכולה לעזור. שימי לב למינונים של תוסף זה בנטילה בקפסולות..  מינון מומלץ (לפי RDA -Recommended Daily Allowance)הריון 15 מ"גלאחר לידה 19 מ"ג(לפי ODA- Optimal Daily Allowance )250 I.U ליום . לקחת לפרק זמן מוגבל (חודשיים למשל ולהפסיק לכמה חודשים).אפשר ללמוד עוד על ויטמין E וחשיבותו בלינק הבא:  http://www.naturopedia.com/supplement.asp?rId=365

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 עיסוי להסרת עור עודף מההריון