קצת היסטוריה:

 

 "Drums Alive" התגלה במקרה, בתחילת שנות האלפיים, על ידי גב' קארי איקינס, אמריקאית המתגוררת בגרמניה. קארי סבלה מפגם גנטי במפרק הירך ונאלצה לעבור שלושה ניתוחים להחלפת מפרק הירך שלה.


 

 

 

בהיותה בת למשפחת מוסיקאים ורקדנים, החליטה בתהליך השיקום מניתוחה האחרון לרדת למרתף ביתה ולפרוק את זעמה בתיפוף. היא התיישבה על פיטבול והחלה לתופף על קופסאות קרטון. לאחר שכל הקופסאות התפרקו מעוצמת התיפוף, היא התיישבה על כסא, והחלה לתופף על הפיטבול!

 


לפתע, הבחינה שההקשה על הפיטבול באזורים שונים, מפיקה צלילים משתנים, והמשיכה את תנועותיה בלהט מתגבר. אז החלה לחוש תחושות ריפוי לא מוכרות. הדבר עורר את סקרנותה, והיא החלה לחקור את נושא התיפוף בהיסטוריה האנושית, כשהיא נדהמת מהגילויים הרבים בתחום. קארי פנתה לפיתוח השיטה בתנועה ומקצב ותמכה זאת בתהליכי מחקר. תוך שנים ספורות צברה התנסות עשירה במגזרי אוכלוסיה שונים. 


בשנים האחרונות, היא עוסקת בהפצת השיטה בעולם בקרב אוכלוסייה בריאה, חולה ואף בבתי ספר, כשיטת לימוד של מתמטיקה ושפות!  
אין זה פלא ששורשיה של שיטה כה אפקטיבית ומתקדמת, נעוצים אי שם בשחר התרבות האנושית. כל התרבויות העתיקות בעולם תופפו בתנועה! בטקסים, בפולחנים, בניצחונות, בלידות, בלוויות, בחגיגות. בשבטים הנידחים ביותר על המפה, במזרח הרחוק, באפריקה, באמריקה - נחשב התוף לכלי העתיק בעולם. התנועה בתיפוף נקשרה לטראנס, אופוריה, פורקן וגיבוש חברתי. מחקרים מצביעים על תהליכי רפוי רגשי.