בואי להכיר את שריר איחוד הנשמה    

 

 

PSOAS – שריר איחוד הנשמה

 

עבודתה של Liz Koch  חידדה את מה שבאופן קבוע חוזר ומתנגן אצלי בשיעורים.

האריכי את השריר הזה. התרווחות המפרקים באגן ובירך משפרת לא רק את היציבה, אלא גם את המצב הנפשי – רגשי – רוחני .

Grounding  לגוף – עושה טוב לנפש. לפי עבודתה של Koch  ,שריר הכסל (ilio- psoas – i.p ) לא רק מחבר בין הרגליים לאגן ולעמוד השדרה.  אבר זה מייצר תפיסה רב חושית ואינטילגנציה רב רקמתית . הוא מגלם בקיומו ובתפקודו את דחף ההשרדות שלנו ביחד עם רצוננו לצמוח ולפרוח.

השריר -  Psoas הוא אחד השרירים העמוקים ביותר של גוף האדם. הוא משפיע על איזון, גמישות, כוח, טווח תנועה, ותפקוד איברים.

 

קצת אנטומיה:

השריר מתחיל מצידי עמוד השדרה, מחוליות בית החזה (T-12) ומכל אחתמ 5 חוליות המותניים. משם יורד מטה דרך צידו הפנימי של האגן, כדי לחבר את החלק העליון של עצם הירך. זהו השריר היחיד שמחבר את עמוד השדרה לרגליים. מתפקד בכל צעד שאנחנו עושים. בנוסף, במצב אופטימלי הוא עוזר במיקום חוליות עמוד השדרה המותני ובתמיכה באברי הבטן הפנימיים (כמו מדף עליו הם מונחים).

 

הפסואס מחובר לסרעפת ברקמת חיבור ולמוח הפנימי – הוא המח הפרימיטיבי , שמנתח מצבי מציאות בשברירי שניה כדי לייצר תגובת הישרדות (fight or flight )- כך מיד מופעלת הסרעפת לנשימת הישרדות.

תפקוד גופני ורגשי בעולמנו מזרים כמויות אדרנלין ומפעיל בנו ללא צורך אמיתי התגייסות הישרדותית של (fight or flight). ומכאן גם שריר פסואס מקוצר ומאומץ שיוצר כאבי גב, כאבים במפרקי האגן – יוצרים הקרנה לכיוון הרגל, סקוליוזיס מותני, בעיות פוריות, כאבי ברכיים, תפקוד לקוי במערכת העיכול ובכלל - חוסר איזון יציבתי ורגשי. 

שריר פסואס מקוצר עלול להפריע גם לחזרה הורידית, ולנשימה סדירה.מודעות להרפיית הפסואס בתרגילי סיבוב ירך כלפי חוץ חשובה לא רק כדי לאפשר מתיחה יעילה , אלא גם כדי לחבר את מנח האגן  להתארגנות Grounding   !!! 

 

קראי עוד על Grounding  במילון המונחים

לפי המסורת הטאואיסטית psoas: הוא המושב או השריר של הנשמה, הוא מקיף את מרכז האנרגיה העיקרי של הגוף–"Dan tien". Psoas גמיש וחזק מקרקע אותנו ומאפשר לאנרגיות עדינות לזרום דרך העצמות, השרירים והמפרקים ולהגיע דרכם עד לתוך הגולגולת (דרך חיבור לmultifidus ) לפי  ,Koch התארגנות Grounding   יוצאת מאזור הכח (Dan tien) , יורדת מטה דרך שריר הפסואס , אל הרגליים, כפות הרגליים ועמוק לתוך האדמה .בדיוק כפי שהארקה חשמלית מונעת חשמל סטאטי, מתח יתר, תנודות חשמליות חריפות ומבטיחה מוליכות טובה- כך גם הGrounding  הגופני מאפשר מעבר אנרגטי בריא ביננו לבין האדמה.ובמילותיה שלה:

 

 As gravitational flows transfer weight through bones, tissue, and muscle, into the earth, the earth rebounds, flowing back up the legs and spine, energizing, coordinating and animating posture, movement and expression. It is an uninterrupted conversation between self, earth, and cosmos.” 

 

האתר של ליז קוך:


http://www.coreawareness.com/about/lizkoch/
 

 

​מחקרים ומדידות שנעשו בנושא Grounding & Earthing

 

מאמר להורדה:

Earthing-the-most-important-health-discovery

 

http://www.spiritofhealthkc.com/wp/wp-content/uploads/2014/03/Earthing-The-Most-Important-Health-Discovery-E1.pdf 

 

סרט של קלינט אובר –כותב המאמר:

 

https://www.youtube.com/watch?v=lY3w8kDn2Eo

 

Sorry for the copyright authorship infringement; all credits go

to Steve Kroschel and thanks to all the people doing this.I just think this discovery is too important not to share it with the people

right away.